Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Zabíjačka, soutěž o nejlepší koláč, country a průvod. Proboštovský Masopust proběhne už v sobotu

Proboštovský Masopust, autor: Roman Nešetřil

Již počtvrté se bude v Proboštově v rámci obnovené tradice slavit Masopust. Letošní oslavy připadají na sobotu 8. února a start je v 10.00 hodin na Náměstí Svobody před budou Besedy.

„Zatím každý ročník Proboštovského Masopustu proběhl trochu s jiným scénářem a stejně tak tomu bude letos. Poprvé se účastníci i návštěvníci mohou těšit na pravou českou zabíjačku doplněnou o workshop řeznických dovedností. Vlastně to letos bude hlavně o mlsání,“ přibližuje místostarosta Roman Nešetřil. K dostání budou zabíjačkové pochoutky včetně polévky, guláše a ovaru z polní kuchyně. K tomu se samozřejmě bude točit pivo včetně Masopustního speciálu a podávat další teplé a studené nápoje. Kdo by dostal chuť na sladké, může ochutnat Dubský perník a zároveň si i vyzkoušet techniku zdobení perníčků či si osladit život medem od místního včelaře.

„Pro děti jsme připravili dílničku na výrobu masek, dospělým zahraje country kapela Péráci z Ústí nad Labem,“ doplňuje Nešetřil. Chybět nebude tradiční soutěž o nejlepší masopustní koláč. Hospodyňky, případně hospodáři mohou své sladké, ale i slané pochoutky nosit k Besedě od 12 do 14 hodin, poté proběhnou veřejné ochutnávky a vyhlášení soutěže. Odměny se dočkají i nejlepší dětské a dospělé kostýmy.

V 16.00 vyrazí masopustní průvod, který poprvé povede nový maskot obce Probošt Antonín, na pouť obcí. Od 19.00 pak zakončí program Maškarní bál na sále Sokolovny, který pořádají tenisté z Proboštova. 


Vytvořeno 5.2.2020 11:15:36 | přečteno 609x | roman.nesetril
 
load