Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Zvonička je umístěna nad křižovatkou v Přítkově, přibližně v místech, kde v letech 1805 - 1947 stávala místní kaplička. Stejně jako původní kaple je i nová zvonička zasvěcena Svaté rodině.

Probošta

Začala výstavba hřiště v Přítkově. Dokončeno bude ještě v letošním roce

Zahájení výstavby hřiště v Přítkově, autor: Roman Nešetřil

V těchto dnech se rozeběhla realizace poslední z letošních dotovaných akcí, tentokrát z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Předmět projektu je vytvoření místa aktivního a pasivního odpočinku v lokalitě Přítkov, kde zcela občanská vybavenost tohoto typu chybí. V rámci projektu dojde k umístění několika herních prvků, malého altánu, mobiliáře, oplocení a výsadba zeleně.

V původním projektu byl umístěn prvek ohniště, velká pergola aj. Na základě podnětů a požadavků Přítkovských došlo k několika úpravám, které však nemají vliv na budoucí funkčnost a užívání prostoru. Dokončení výstavby proběhne ještě v letošním roce.

Vytvořeno 13.10.2020 8:28:16 | přečteno 64x | roman.nesetril
 
load