Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. __________________________________ Rybník Vápenka v Přítkově mají v oblibě rybáři. Na vlastní nebezpečí je zde možné i koupání.

Probošta

Začíná rekonstrukce hlavní trati. Příští rok proběhnou stavební práce v Proboštově

Železniční zastávka Proboštov, autor: Roman Nešetřil

V pátek 10. července dopoledne proběhlo na půdě Proboštova (v sále restaurace Sokolovna) předání obvodu staveniště stavby "Rekonstrukce žst. Bohosudov", která byla zároveň zahájena.

Oficiální název stavby nenapovídá, že nejde pouze o stanici Bohosudov, ale o celý traťový úsek od bohosudovského zhlaví žst. Teplice, hlavní nádraží po teplické zhlaví žst. Chabařovice. Tudíž se týká i naší obce. Zde budou práce probíhat až od třetí etapy, tzn. nejdříve od května příštího roku.

V jejich rámci dojde k výstavbě nových nástupišť včetně krytých standardizovaných venkovních čekáren, k rekonstrukci budovy zastávky Proboštov, rekonstrukci železničního přejezdu u zastávky, který bude vybaven novým zabezpečovacím zařízením a také k výstavbě cca 600 metrů dlouhé protihlukové stěny podél části trati ve směru do Teplic u ulice Proboštovský sad.

Předpokládaný konec celé rekonstrukce trati je v listopadu 2022. Hlavními cíli investice ve výši téměř 1.4 miliardy korun je zvýšení traťové rychlosti až na 135 km/hod., zvýšení bezpečnosti jak provozu železničních vozidel, tak přejezdů, rekonstrukce všech mostních konstrukcí a také snížení hlučnosti. Trať bude mít kromě nového svršku také nové trolejové vedení.

Mezi zásadní kroky rekonstrukce patří výstavba nové železniční zastávky Krupka-Bohosudov u přejezdu na teplickém zhlaví (historická budova nádraží Bohosudov projde rekonstrukcí a bude sloužit jako odborné pracoviště, v patře zůstanou zachovány bytové jednotky) a také zrušení přejezdu v ulici Emilie Dvořákové v Teplicích (pod Dopravním podnikem), který bude nahrazen železničním nadjezdem, pod nímž bude silnice, cyklostezka a chodník. Současný tzv. trolejbusový podjezd v těchto místech bude zrušen. Zcela nově bude vystavěn železniční most v Soběchlebech, po kterém místo současných 4 kolejí povedou již jen 3.

Celá stavba samozřejmě přinese omezení a mimořádnosti v provozu vlaků na trati Teplice - Ústí nad Labem. Ty začnou ale nejdříve v únoru příštího roku.

Vytvořeno 13.7.2020 9:26:34 | přečteno 1252x | roman.nesetril
 
load