Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Začínají rekonstrukce bytových domů. Jako první je na řadě U Parku 114

Bytový dům U Parku 114

Předáním stavby v pondělí 6. března začala rekonstrukce bytového domu U Parku č. p. 114.

Jedná se o první ze série prací na bytových domech v majetku obce Proboštov, které budou realizovány v letošním a příštím roce. Dalšími domy, které projdou opravami jsou U Parku 528 a 529 a Proboštovská 424. Na všechny tyto investice se podařilo získat dotace pro částečné financování.

Předmětem projektu na domě U Parku 114 je výměna střechy, nové okapové žlaby, svody a nástřešní žlaby, zateplení severozápadní fasády domu, oprava hromosvodu, výměna střešního okna a další. Cílem těchto opatření je snížit energetickou náročnost budovy a zároveň tak poskytnout kvalitní bydlení pro naše občany. 

Na základě nejnižší nabídky podané ve výběrovém řízení a to ve výši 2 687 596,00 Kč včetně DPH provádí práce firma TEPO, spol. s r.o. Litvínov. Dokončení stavby musí být uskutečněno do 180 dnů od předání. Rekonstrukce je spolufinancovaná ve výši 347 230,40 Kč z programu Nová zelená úsporám. Dofinancování ve výši 2 340 365,60 Kč provede obec Proboštov ze svého rozpočtu.

Nová zelená úsporám

Vytvořeno 6.3.2023 10:21:00 | přečteno 182x | roman.nesetril
 
load