Obec Proboštov

Obec Proboštov

Dobrý den. Jsem Probošt Antonín. Vítám vás v krásné obci Proboštov, jíž jsem před dávnými lety dal jméno. Dodnes nad Proboštovem držím ochrannou ruku a sloužím jako dobrý duch a maskot obce. Věřím, že se vám u nás bude opravdu líbit. _______________________________ Proboštovský rybník leží v centru obce. V přilehlém areálu Pohodlíčko se odehrává většina kulturních akcí v Proboštově. Oblíbené je velké dětské hřiště u rybníka. Rybník je rájem rybářů a milovníků vodního ptactva.

Probošta

Zelený čtvrtek v Proboštově bude ve znamení Velikonočního jarmarku

Džemy Kvasnička

Již zítra, na zelený čtvrtek, po obědě vypukne v centru Proboštova Velikonoční jarmark.

Těšit se můžete na spoustu dobrot včetně sýrových delikates ze Sýrárny u Kahanu, unikátních čokoládových výrobků z ústecké čokoládové manufaktury, klobásek a zabijačkových pochoutek z Proboštovské Bašty, přírodních džemů a točených limonád firmy Kvasnička, mňam dortíků z nové proboštovské cukrárny, točeného piva Krajíc z nového minipivovaru Fojtovice, vínečka z Modrého vinařství a Vinařství Chlumčany, medu od proboštovského včelaře pana Musila atd., atd.

Koupit si budete moci také třeba originální přírodní kosmetiku, dřevěné výrobky, hračky, velikonoční dekorace, výrobky chráněných dílen Bílina a Dubí, vonné svíčky a další produkty. K dostání bude i teplé občerstvení sladké i mastné a další točená piva i něco ostřejšího.

Děti si budou moci pod vedením naší knihovnice Slávky vyzkoušet, jak se plete pomlázka, připraveny budou pro ně i další aktivity a také malování na obličej. A k dobré náladě určitě přispěje také vystoupení country kapely Desperádi. Jarmark začíná zítra ve 13.00, tak přijďte pobejt.

Velikonoční jarmark 2022

Vytvořeno 13.4.2022 8:32:40 | přečteno 721x | roman.nesetril
 
load