Dobrovolníci uklidili Proboštov, pak poseděli u opékání buřtů

Do celosvětové úklidové akce, která v tuzemsku probíhá pod názvem Ukliďme Česko, jsme se zapojili také v Proboštově.
 

Již v pátek uklidily své úseky děti ze Základní školy Proboštov, Mateřské školy Pastelka a Lesní školky Samorost. Desítky dobrovolníků se pak sešly v sobotu 6. dubna před místní radnicí. Po rozdělení do skupin vyrazily úklidové čety na předem vytipovaná místa. "Množství vysbíraného odpadu nás opravdu překvapilo a musím všem poděkovat. Obecní multikára se celou sobotu nezastavila, dobrovolníci odvedli fantastickou práci. Akci jsme navíc pojali jako takové sousedské setkání a i tento účel se bezezbytku naplnil," neskrýval nadšení místostarosta Proboštova Roman Nešetřil.

Po úklidové akci tak prokouklo v Proboštově například okolí "Kozí dráhy", relaxační okruh "Británka", prostor kolem Proboštovského rybníka či lesopark a jeho okolí. "Řada lidí se připojila k akci individuálně úklidem veřejného prostranství v blízkosti svého bydliště. Také v sobotu uklízeli rodiče, učitelé a děti z lesní školky, kteří se zaměřili na Panský les a také členové Stáje U Kaštánka a Ranče na rozcestí kolem svého areálu," doplnil Nešetřil.

Celou akci pak zakončilo společné neformální posezení s opékáním buřtů u Proboštovského rybníka. To poněkud zkrátil náhlý a prudký déšť.