Přímý autobus k teplické nemocnici začne jezdit už v pondělí!

Podpisem smlouvy s Magistrátem města Teplice po předchozím schválení zastupitelstvem obce Proboštov a radou statutárního města Teplice bylo ve středu 28. srpna stvrzeno, že Proboštov a Přítkov se od začátku září opět dočká přímého autobusového spojení s teplickou nemocnicí.

Po mnoha letech a marných pokusech se vedení obce podařilo znovu získat přímé autobusové spojení s nemocnicí v Teplicích. Linka MHD Teplice číslo 123, která doposud jezdila na trase Anger – Buzulucká, začne od pondělí 2. září zajíždět osmkrát denně ve všední dny až do Přítkova.

O víkendech zatím z provozních důvodů prodloužení této linky k nám není možné, ale v následujícím období budeme na této variantě pracovat. Stejně tak se budeme snažit o to, aby finanční zátěž nové linky přešla z rozpočtu obce na kraj a to tím, že se zredukují nevyužívané spoje stávajících linek (481, 482 a 494), které nahradí právě nové spoje linky 123. Dohody bylo dosaženo díky velké vstřícnosti Magistrátu města Teplice a společnosti Arriva, kterým tímto moc děkujeme.

Linka 123 bude tedy nově jezdit v osmi spojích na trase Přítkov – Proboštov – Maršovská – Luna – Městské sály – Benešovo náměstí – Dubská – Libušina – nemocnice – Buzulucká a zpět. Vzhledem k trasování linky během prázdnin vznikly dvě nové autobusové zastávky a to Proboštov, hřiště (u vstupu do areálu TJ Proboštov) a Proboštov, železniční zastávka (na znamení).

Tato novinka vyřeší nejen přímé spojení s nemocnicí, ale také se ZŠ Maršovská, nákupními centry Kaufland či Lidl a centrem města. Pomůže také školákům, kteří dojíždí z Přítkova, neboť jeden ze spojů bude z točny v Přítkově odjíždět v 7.26, tedy o cca 20 minut později, než jezdí spoj Dopravy Ústeckého kraje.

Jízdní řád linky 123: 123 - Přítkov - Proboštov - Maršovská - Benešovo náměstí - nemocnice - Buzulucká