Nová tradice: Jarmark a Mikulášská nadílka oživily advent v Proboštově

Novou tradici se podařilo v Proboštově založit v sobotu 7. prosince. Na Náměstí Svobody se konal první ročník Předvánočního jarmarku spojeného s Mikulášskou nadílkou.

Voňavé pochoutky slané, sladké, mastné i tekuté, vánoční dekorace, jmelí i spousta drobností pod vánoční stromeček, to vše provázelo premiérový ročník Předvánočního jarmarku v Proboštově. Ve stáncích na Náměstí Svobody i uvnitř znovuotevřené Besedy si vybral doslova každý. Děti si navíc mohly namalovat svůj vánoční hrneček, vytvořit svícen či nazdobit perníček. U kapličky svatého Antonína připravila Stáj U Kaštánka ve spolupráci s Rančem Drovers Run originální proboštovský Betlém s živými zvířaty.

Pohodovou předvánoční atmosféru si přišly užít stovky lidí nejen z naší obce, ale i z blízkého okolí. "Vánoční jarmark v Proboštově, moc hezká akce nejen pro děti. Kreslíme na hrníčky, vyrábíme svícny a zdobíme perníčky. Palec nahoru pro pořadatele této akce," pochválil Karel Milec ze Srbic. Závěr akce patřil Mikulášovi, čertům a andělům, kteří nejprve děti vyzpovídali z jejich prohřešků a pak jim rozdali sladkosti. Velký dík za založení nové tradice patří členům Fan Clubu Valentino Rossi Stará masna Proboštov a všem dalším dobrovolníkům, kteří se na organizaci a zajištění akce podíleli.