Kulturní akce v Proboštově se obnoví nejdříve v září

Pandemie koronaviru COVID 19 značně zredukovala také kulturní kalendář naší obce.

Z plánovaných akcí proběhl pouze čtvrtý ročník Proboštovského Masopustu, únorové plesy a přednáška v knihovně. Vedení obce následně zrušilo všechny další akce prvního pololetí včetně Reprezentačního plesu (bude se konat v náhradním termínu až to bude možné), Pálení čarodějnic, Dětského dne, Vochomůrka Festu, Řezbářského sympozia i Antonínské pouti.

První akcí, která by se měla uskutečnit tak budou Slavnosti obce Proboštov v sobotu 12. září. I zde jsme přikročili k úpravě plánovaného programu. Chceme, aby slavnosti částečně nahradily zrušené akce a byly spíše komunitní záležitostí obyvatel Proboštova a Přítkova. Proto byla odřeknuta např. vystoupení Michal Tučný Revival či Petra a Elišky Lüftnerových s kapelou. Stejně jako v případě dříve nasmlouvaných umělců na Vochomůrka Fest (Desperádi, Frank Zápal Band, Průdušky, Vladimír Walda Nerušil s kapelou Malevil, bičař Pavel Votápek, Bolly Dance...) jsme se předběžně domluvili, že u nás vystoupí v příštím roce.

Slavnosti obce proběhnou pouze pokud bude v té době povolena účast minimálně 500 osob. To stejné se týká oslav 75 let TJ Proboštov, které byly zatím přesunuty ze soboty 13 června na neděli 13. září. Děkujeme za pochopení.