FOTO: Proboštovský Betlém je novinkou letošního adventu

Od středy 25. listopadu je naproti kapli svatého Antonína nainstalovaný zbrusu nový Proboštovský Betlém. Ten se stane od letošního roku nedílnou součástí každého adventu v naší obci.  

Betlém v průběhu letošního roku vytvořil řezbář Marcel Jeřábek z Novosedlic, který společně s technickými pracovníky obce a svým pomocníkem Otou "Harmonikou" provedl také instalaci. Petr Život jej následně opatřil elektroinstalací včetně 365 světýlek. Za pomoc při osvětlení Betlému musíme poděkovat také Radku Hornovi.

O dva dny dříve proběhlo pokácení, transport, usazení i nazdobení vánočního stromu obce Proboštov. Stejně jako v roce 2017 jej i letos věnovali manželé Pánkovi z Meziškolské ulice, kterým tímto moc děkujeme. Přítkovští mají svůj vánoční strom na točně autobusu ozdobený již od víkendu

Vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru COVID 19 letos nemůže proběhnout tradiční program k Rozsvícení vánočního stromu. V neděli 29. listopadu od 17.00 si proto budete moci z místního rozhlasu poslechnout vánoční koledy a v 17.30 bude rozsvícen vánoční strom před radnicí a také Betlém. Video z rozsvícení bude poté k dispozici na facebookovém profilu obecní úřad Proboštov. Na rozsvícení se můžete přijít podívat při dodržení platných opatření proti šíření koronaviru COVID 19. Zároveň budeme moc rádi, když se v neděli v 17.30 připojíte rozsvícením své domácí adventní výzdoby.