Místo Antonínské Proboštovská a o měsíc později. O víkendu proběhne v Proboštově tradiční pouť

Po dvou letech se do Proboštova vrací tradiční pouť. Žádáme všechny návštěvníky o důsledné dodržování platných protipandemických opatření.

Přeci jenom jsme se dočkali. Areál Pohodlíčko u Proboštovského rybníka se od konce minulého týdne postupně zaplňuje pouťovými atrakcemi. Brzy přibudou i stánky a v sobotu se naplno rozjede Proboštovská pouť. Přestože mají poutě v Proboštově dlouholetou tradici, letos poprvé ponese akce tento název. Vždycky jsme totiž chodili na Antonínskou pouť a nikoliv v polovině července, ale o měsíc dříve.

Vloni konání pouti znemožnila protipandemická opatření. Letos jsme byli připraveni pouť v tradičním termínu a pod tradičním názvem uspořádat. I tentokráte však zasáhla pandemie, respektive změna opatření, která poutě oddělila od jiných kulturních akcí, kde byla povolena účast tisíce lidí. U poutí po změně opatření byla v polovině června ovšem povolena účast pouhých 150 osob včetně obsluhy atrakcí, personálu stánků, pořadatelů. Od července došlo k navýšení tohoto počtu na tisíc lidí (jiné kulturní akce 5 tisíc lidí ve venkovních prostorách) a proto se termín posunul a název změnil.

Věříme, že si pouťových radovánek v nezvyklém termínu užijete.

Návštěvníci Proboštovské pouti jsou podle platných opatření proti šíření koronaviru povinni se při kontrole prokázat, že absolvovali nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo absolvovali nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo byli očkováni proti onemocnění covid-19 a uplynulo nejméně 14 dní od poslední dávky očkování. Prokáží se buď příslušným dokladem nebo čestným prohlášením. Formuláře čestného prohlášení jsou pro návštěvníky pouti k dispozici na stánku občerstvení Fan Clubu Valentino Rossi Proboštov, který je umístěn u pošty. Žádáme všechny návštěvníky o důsledné dodržování platných protipandemických opatření. Jejich plné znění naleznete zde: http://www.vlada.cz/assets/media-centrum/tiskove-zpravy/w210621a-0575.pdf 

Proboštovká pouť 2021