Proboštov vyhrál podesáté v řadě. Černovice smázl 5:0 a vládne 1. A třídě

Fotbalisté proboštovského áčka zvládli v sobotu přímý souboj o první místo v tabulce 1. A třídy. Černovice, které měly před zápasem stejný počet bodů, domácí porazili vysoko 5:0!

Po celý zápas vládla v hledišti fantastická atmosféra, kterou umocnil skvělý vstup Proboštova do zápasu. Již v 5. minutě využil velkou šanci Josef Blažek a o pár minut později zvýšil na 2:0 krásnou brankou Lukáš Brodský. První poločas se hrál zcela podle proboštovských not a na jeho konci svítil na ukazateli skóre stav 4:0. Další branky přidali Zbyněk Záveský z penalty a poločasové skóre uzavřel gólem do šatny Patrik Tesař.

Po změně stran se hra více vyrovnala, ale Černovice až na jedinou výjimku, kdy skvěle zasáhl Michal Račuk, domácí branku neohrozily. Čtyři minuty před koncem Zbyněk Záveský svojí druhou brankou v zápase stanovil konečné skóre - 5:0. Domácí tak dosáhli jubilejní desáté výhry za tři body v řadě a věří, že unikátní vítězná série bude pokračovat i nadále.

Již v průběhu druhé půle vlajkonoši Proboštova slavili i za použití pyrotechniky, ještě větší ovace pak propukly po závěrečném hvizdu. Fotbalisté Proboštova se osamostatnili v čele 1. A třídy. Před druhými Neštěmicemi a třetími Černovicemi mají nyní tříbodový náskok. V příštím kole je čeká okresní derby na půdě Viktorie Ledvice. Výkop zápasu je v sobotu 30. října v 14.30 hodin.