FOTO: Stěhování vánočního stromu obce Proboštov bylo velmi náročné

Takřka celé pondělí se pracovníci technického útvaru obce, ale i další zainteresovaní věnovali kácení, transportu a ukotvení obecního vánočního stromu.

Ten letos věnovala obci paní Pavla Krbcová z Dělnické ulice a za to jí samozřejmě patří velké poděkování. Nezvykle košatý stříbrný smrk budil respekt svými rozměry a jeho uložení na transportní podvalník nebylo vůbec jednoduché. Jenom předznamenalo samotný transport, kdy projet Dělnickou ulicí, bylo v některých místech opravdu velmi složité a těsné.

Situaci navíc zkomplikovali dva neukáznění řidiči, kteří i přesto, že na akci byl vyznačen 7 dní předem zákaz parkování, tak své vozy nechali zaparkované v cestě transportu. Proto bylo nutné vyčkat příjezdu odtahové služby, která na čas převozu stromu vozidla přemístila. Komplikace pokračovaly i na náměstí, kde bylo nutné odstranit některé dopravní značky. Následovalo přemístění stromu pomocí těžké techniky z podvalníku do připraveného stojanu před radnicí. Vzhledem k prodlevám se tak stalo v době odpolední dopravní špičky, takže ani řízení dopravy nebylo zrovna jednoduché.

Celá akce úspěšně skončila se setměním a všichni si velmi oddechli. "Byl to určitě nejsložitější transport vánočního stromu, jaký jsem zažil," potvrdil velitel JSDH Proboštov Ivo Seidl, který řadu let řídí traktor, táhnoucí vlek s vánočním stromem. Nepřálo ani počasí, kdy se déšť střídal s větrem a chladem.

Strom působí na obvyklém místě impozantně, vlastně tak, jako by zde rostl odjakživa. Následovat bude jeho nazdobení, které je plánované na středu. V neděli 28. listopadu v 17.00 se pak strom rozsvítí. Vzhledem k neuspokojivé padnemické situaci a vládním opatřením bohužel bez účasti veřejnosti a připravovaného programu.

Pandemie opět zastavila adventní akce v Proboštově

Všichni, kdo se na popsané akci jakkoliv podíleli, zaslouží velký obdiv a poděkování.