FOTO: Pohár hejtmana na hřišti v Proboštově ovládli žáci FK Teplice

Finálové zápasy Poháru hejtmana Ústeckého kraje proběhly ve čtvrtek 9. června na hřišti TJ Proboštov.

Nejprve se utkali mladší žáci, kde došlo na bratrovražedný souboj FK Teplice U12 proti FK Teplice U13. V prvním poločase to vypadalo, že mladší své starší kolegy přejedou. Bohužel spoustu šancí zahodili a tak poločas skončil pouze 1:0 v jejich prospěch. Ve druhé půli se projevila přeci jenom větší zkušenost a také fyzická zdatnost a třináctka nakonec zápas otočila na 1:2.

Podobný průběh mělo i finále starších žáků, kde se utkali FK Teplice U14 s FK Ústí nad Labem U14. V první půli byli překvapivě lepším týmem Ústečané a do šaten šli s vedením 2:1. Tepličtí se ale nevzdali a ve druhé půli otočili na 3:2 ve svůj prospěch a také oni si odnesli krásný pohár.

Ten a spoustu dalších cen předával osobně hejtman ÚK Ing. Jan Schiller společně s ligovým fotbalistou FK Teplice Tomášem Vondráškem. Ve slušně zaplněném hledišti nechyběli další známé osobnosti v čele s teplickou fotbalovou legendou Pavlem Verbířem.

Je pro nás velkou ctí, že právě Proboštov se stal hostitelem této významné mládežnické sportovní události. Velký dík patří vedení a členům TJ Proboštov za zajištění a organizaci.