FOTO: Antonínskou pouť provázelo extrémní vedro

Uplynulý víkend byl v Proboštově ve znamení tradiční Antonínské pouti.

Ta se vrátila ke svému původnímu názvu a termínu poprvé od roku 2019. V roce 2020 se neuskutečnila vůbec, vloni o měsíc později pod názvem Proboštovská pouť, v obou případech to bylo kvůli platným opatřením proti šíření pandemie koronaviru Covid 19.

Letos ale už nic nebránilo, aby se naše nejtradičnější akce vrátila do starých kolejí. Pouť tradičně odstartovaly děti z MŠ Pastelka v pátek dopoledne, které se díky vstřícnosti provozovatelů atrakcí mohly svézt zadarmo. Po pátečním obědě už se atrakce roztočily naplno. V sobotu je doplnily stánky s občerstvením, sladkostmi, hračkami, přírodní kosmetikou, malováním na obličej a také stánky dobročinných organizací Fousek a Teplické kočky.

Od sobotního dopoledne provázelo pouť tropické počasí, které v neděli přerostlo v extrémní teploty, kdy hodnoty na sluníčku přesahovaly 40 stupňů Celsia. To bohužel ovlinilo nejen návštěvnost (mnohem lépe bylo lidem u vody či ve stínu lesa), ale také samotný provoz. Některá atrakce byly žhnoucím sluncem rozpálené natolik, že nebylo možné na ně usednout. Rovněž většina stánkařů ukončila předčasně prodej, protože zboží se doslova roztékalo před očima. Pouť tak skončila o několik hodin dříve, než bylo plánováno.